Maraqli melumatlar

Cloubhouse nedir?

Alternatif ve kaliteli bir sosyal medya kanalı arıyorsanız, son haftalarda Clubhouse’u duymamış olabilirsiniz. Özel odalarda sesli olarak iletişim kurabileceğiniz davetiye kulüp binası nedir? nasıl kullanılır, diğerlerinden farkı nedir?

Clubhouse nedir? Nasıl ortaya çıktı?

Çoğumuz Facebook, Twitter ve Instagram üçgenleriyle sınırlı bir sosyal medya deneyimine sahibiz. Ancak son zamanlarda, bu üçgende yaşamanın giderek zorlaştığını görüyoruz, çünkü yanlış ve yanıltıcı bilgilerin yayıldığı kalabalık ve alışılmadık meydanlarda yürümek yorucu. Bu nedenle farkında olmasak bile bir alternatif gördüğümüzde hemen geçiş yapacağız. Kulüp binası, özellikle son haftalarda bu alternatiflerden biri oldu.

Yalnızca davet sistemi ile iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilen Clubhouse, Alpha Exploration Co.’ya aittir. bir teknoloji şirketi tarafından geliştirilmiş, sesli sohbet odaları aracılığıyla etkileşim kurmanıza olanak tanıyan bir sosyal ağ platformudur. Aynı zamanda uygulamayı kullanan bir kullanıcıdan davetiye almak ve üye olmak gerekmektedir.

Clubhouse – metin mesajı, yorum, beğeni ve fotoğraf paylaşımı yok, görüntülü sohbet yok.

Özel bir ana sayfa akışına sahip olmayan bir uygulama, sesli sohbet odaları ile etkileşim sağlar.

Clubhouse nasıl kullanılır?
Uygulamada çok sayıda oda var. Bir kulüp binasına üye olduğunuzda pek çok sosyal medya uygulamasında olduğu gibi ilgilendiğiniz alanlardan bahsediyorsunuz.

Bu odalarda iletişim sadece ses ve konuşma yoluyla gerçekleşir. Sadece odada söylenenleri dinleyebilir veya sohbeti yöneten kişinin izniyle sohbete katılabilirsiniz.

Clubhousea nasıl katılırım?
Şu anda, uygulama yalnızca iOS kullanıcıları için mevcuttur, önce onu cihazınıza indirmeniz gerekir.

Bir kullanıcı adı seçtikten ve hesabınızı SMS ile onayladıktan sonra, Clubhouse hesabınızı bekleme listesine ekleyecektir.

Halen üye olan bir kullanıcı başvuru daveti gönderirse bekleme listesine girmeden üyelik işlemi tamamlanır.

Üyelik işleminden sonra ses etkileşimi kurarak dinleyici veya konuşmacı olarak sizi ilgilendiren çeşitli konulardaki sohbet odalarına katılabilirsiniz.

Clubhouse – bir davet kodu
Clubhouse uygulamasına abone olmak için, programı kullanan bir arkadaşınızın size bir davetiye kodu göndermesi gerekir. Davet kodu olmadan kayıt olamazsınız. Kulüp binası birçok davetiye kodu biçimindedir ve web sitelerinde insanlar birbirine eklemeye çalışır.

Kulüp binası davetiye kodu nasıl alınır?
Clubhouse davet kodunu üye olan bir arkadaşınızdan alabilirsiniz. Veya Twitter’da arama alanına Clubhouse yazarak burada paylaşılan kodlardan birini edinebilirsiniz. Uygulama kodunu almanın bu yöntemlerden başka yolu yoktur.

Platformun en büyük avantajlarından biri ünlüler ve profesyoneller için uygun olmasıdır. Bir medya kuruluşuna veya bir gazeteye haber vermek yerine, şirket yöneticileri veya ünlüler artık Kulüp binasının dijital “odalarına” girebilir ve orada konuştukları kişiler tarafından kolayca yayılabilecek açıklamalar yapabilir. Bu nedenle, platform yakında medya kuruluşları, halk figürleri ve profesyoneller için güvenilir bir kaynak haline gelebilir.

Android telefonlarda bir kulüp mi kuruyorsunuz?
Davet sistemi ile çalışan Clubhouse, sınırlı sayıda kullanıcıya hitap etmektedir. Uygulamanın artan popülaritesinin Android cihazlar için de geliştirildiği bildiriliyor.

загрузка...

Oxşar yazılar

Bir cavab yazın

Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir. Gərəkli sahələr * ilə işarələnmişdir

enteresan bilgiler
Close
Back to top button